VARNOSTNE BARVE
BELA barva
Bela barva je signal za snago in red. Beli obroči pri košarah za odpadke spodbujajo k snagi, prav tako bela tla in bele površine vrat. Bele črte označujejo površine, ki so določene za prehod v delovnem prostoru in dajejo smer pri enosmernem prometu.
RUMENA barva
Rumena barva je signal za previdnost, ker je najbolj vidna. Morala bi biti kot oznaka za navzven štrleče dele strojev, za transportne naprave v višini glave, za ovire in nizke tramove, stopnice, spremembe v višini tal.
ORANŽNA barva
Oranžna barva je signal za pozor-nevarnost. Morala bi biti za oznake nevarnih delov strojev (npr. vrtečih se koles, premikajočih se vzvodov,...). Tudi notranjost varnostnih naprav bi morali prepleskati z oranžno barvo, da delavca opozarja, naj jih sproti zapira. To velja zlasti za električne in pogonske naprave.
RDEČA barva
Rdeča barva je najbolj vsiljiva in kričeča izmed vseh, zato jo že od nekdaj povezujejo z nevarnostjo in je signal za požarno zaščito.
MODRA barva
Modra varnostna barva je signal za Pazi! Z no označujemo neuporabne gradbene odre in dele strojev, ki so v popravilu, za podlago raznih prepovedanih tabel z napisom npr. Ne dotikaj se!
ZELENA barva
Zelena varnostna barva je signal za varnost in naj bi bila kot barva varnosti namesto rdeče v smislu rdečega križa, za oznake prve pomoči, poti do bolnice,...Kot nasprotje rdeče je tudi znak za prehod na cesti, medtem ko je rdeča znak za stop.
Varnostne barve učinkujejo samo, če so intenzivno nasičene. Če jih je preveč in če niso na pravem mestu izgubijo svoj učinek.